Wentylacja

          Czytając ten tekst za pewne planujesz zainwestować w system wentylacji. Nie musisz zadawać już sobie więcej pytań czy, aby na pewno będą to dobrze wydane pieniądze. Wybierając nas, wybierasz specjalistów z zakresu dystrybucji powietrza. Pokierujemy Twoją inwestycją od A do Z. Nie musisz się o nic martwić.
Wykonamy projekt i zrealizujemy system tak, abyś mógł w pełni cieszyć się ciszą, świeżym powietrzem oraz zdrowiem. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, potocznie nazywana rekuperacją sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie mogą spaść nawet o 20-40%. Wentylacja domowa może być sterowana zdalnie z Twojego smartphone lub komputera. Ważne jest, żeby inwestycją zajęła się kadra inżynierska z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą.
           Zostań EKO, oszczędzaj energię- nie daj jej uciec w komin. Wspieraj POLSKĄ gospodarkę kupując POLSKIE centrale wentylacyjne, które nie są gorsze od zagranicznych.

 

System wentylacji jest to bardzo ważny element każdego budynku. Zadaniem tej instalacji jest wprawienie w ruch powietrza oraz jego wymiana.

Odpowiednio zaprojektowany system usuwa z przestrzeni zużyte powietrze, oraz dostarcza w to miejsce świeże. Ten proces ma ogromne znaczenie dla budynku oraz jego mieszkańców, ponieważ wentylacja odprowadza nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczenia, które zawarte są w powietrzu. Brak wymiany powietrza prowadziłby do tego, że ludzie oddychali by niezdatnym powietrzem co miałoby wpływ na zdrowie. Przy niesprawnej wentylacji mogą pojawić się bóle głowy, odczucie zmęczenia oraz podrażnione błony śluzowe. Ponadto nieusuwanie wilgoci skutkowałoby rozwojem grzybów w budynku, co również miało by negatywny wpływ na komfort życia mieszkańców oraz niszczeniem ścian.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją ciepła to w nowym szczelnym budownictwie konieczność. Taki rodzaj wentylacji eliminuje największą wadę pozostałych rodzajów wentylacyjnych czyli straty energetyczne. Nowoczesne Centrale rekuperacyjne wyposażone są w wysokosprawne wymienniki ciepła. Najczęściej są to aktualnie wymienniki obrotowe lub wydłużone wymienniki krzyżowe. Sprawność średnioroczna odzysku ciepła nowoczesnych sprzedawanych central sięga 88%.

Zalety wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
 • ciągłe dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza,
 • oszczędności energetyczne wynikające z odzysku ciepła,
 • automatyczne sterowanie pracą centrali,
 • zdalna możliwość zmian nastaw,
 • możliwość zastosowania przewodów wentylacyjnych z powłoką antybakteryjną,
 • możliwość zamontowania modułu chłodzącego,
 • możliwość podłączenia gruntownego wymiennika ciepła, który pozwala na dodatkowe oszczędności energetyczne.

 

Rozdzielczy system dystrybucji powietrza

Rozdzielczy system dystrybucji powietrza stosuje się najczęściej w budynkach jednorodzinnych. Powietrze między rekuperatorem, a poszczególnymi kondygnacjami może być dostarczone przewodami typu Spiro. Na danych poziomach Spiro podłączone jest do skrzynek rozdzielczych. Z rozdzielaczy powietrze dystrybuowane jest przewodami grubościennymi, elastycznymi z tworzywa sztucznego do poszczególnych punktów nawiewnych oraz wywiewnych. Przewody te w zależności od technologii produkcyjnej mogą być pokryte od środka warstwą zawierającą jony srebra, dzięki czemu instalacja ma właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne. Regulacja instalacji odbywa się przez regulacje anemostatów oraz przepustnic wmontowanych we fragmencie systemu zbudowanego z rur typu Spiro.

Zalety systemu rozdzielczego dystrybucji powietrza
 • szybki i łatwy montaż,
 • niższe nakłady inwestycyjne,
 • lepsze właściwości akustyczne,
 • niższe opory przepływu,
 • właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne,
 • możliwość prowadzenia przewodów w przegrodach poziomych w warstwie izolacji lub w wylewce.

 

Przykładowe realizacje

wentylacja-1.jpg

wentylacja-2.jpg

wentylacja-3.jpg

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
 

604 362 129